08051K5R6AAWTR
- Mfr.Part #
- 08051K5R6AAWTR
- Datasheet
08051K5R6AAWTR
- Description
- CAP THIN FILM 5.6PF 100V 0805
- Stock
- 342
- Capacitance :
- 5.6 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Tolerance :
- ±0.05pF
- Voltage - Rated :
- 100 V
- Datasheets
- 08051K5R6AAWTR
|---|---|---|---|
| 0805 030 S3B0 271 K | CTS Corporation | 420 | CAP CER 270PF S3B |
| 0805 030 S3B0 271 KLF | CTS Corporation | 667 | CAP CER 270PF S3B |
| 0805 030 S3B0 331 K | CTS Corporation | 573 | CAP CER 330PF S3B |
| 0805 030 S3B0 331 KLF | CTS Corporation | 766 | CAP CER 330PF S3B |